کمک به دیگران و معرفی خیریه آرزو آمریکا

خرداد
۰۴

کمک به دیگران و معرفی خیریه آرزو آمریکا

توسطalirastro |  

 

کمک به دیگران و معرفی خیریه آرزو آمریکا

 
کمک به دیگران و معرفی خیریه آرزو آمریکا - کمک به دیگران و معرفی خیریه آرزو آمریکا
 
نویسنده : کتایون صمدی
دسته بندی : جوانان
کشور : ایالات متحده
فرد اول خیریه : دیوید ویلیامز
وب سایت: www.wish.org
پایان سال مالی :۳۱ آگوست ۲۰۱۶
مرکز سازمان : فونیکس ، آریزونا
سی و نهمین خیریه بزرگ ایالات متحده با سود سهام ۳۴۳ میلیون دلار
 
در این مقاله به معرفی یکی از بهترین خیریه های جهان می پردازیم ، مقاله ای در مورد کمک به دیگران و معرفی خیریه آرزو آمریکا ، پس همراه ما باشید .

با مقاله کمک به دیگران و معرفی خیریه آرزو آمریکا بیشتر آشنا شوید

ده ها هزار داوطلب، اهدا کنندگان و حامیان پیشبرد چشم انداز خیریه آرزو، شرایط برآورده نمودن آرزوی هر کودک مبتلا به بیماری بحرانی را فراهم می کنند. در ایالات متحده و سرزمین های آن، به طور متوسط، در هر۳۴ دقیقه، یک آرزو توسط این خیریه برآورده می گردد. این موسسه معتقد است که محقق گشتن هر آرزو می تواند تغییر دهنده ی جریان بازی زندگی باشد. این باور” آرزو ” را در راستای برآورده ساختن رویاهای کودکانی که به آن ها خدمت می نماید، هدایت می کند. این باور ساده اما قدرتمند الهام بخش ایجاد این خیریه بوده است .

آرزوی کریس

تامای آستین، نماینده مرزبانی ایالات متحده در سال های ۱۹۸۰، به افسر وزارت امور خارجه ، رون کاکس، می گوید : دوستش همسرش ، لیندا، یک پسر کوچک به نام کریس گریکیوس دارد که احتمالا از لوسمی خواهد مرد. پسر هفت ساله می خواهد به عنوان یک افسر پلیس در عملیات ” به دام انداختن آدم بد ها” با آستین همکار باشد. آستین با دانستن تخلف بودن این کار از لحاظ اداری از ککس می خواهد که شایدDPS بتواند کاری برایش انجام دهد. آستین می گوید: “اگر نیاز باشد ،من حتی می توانم یک هلیکوپتر را اجاره کنم .”
کاکس درخواست آستین را به سخنگوی DPS ، شیمیت منتقل می نماید که او خود از رالف مالستث، مدیر DPS، درخواست اجازه ی انجام این کار را می کند وسرانجام ، او اجازه نامه ی برآورده ساختن آرزوی کریس را صادر می نماید. پس از مدت کوتاهی ، آستین تماسی از مادر کریس دریافت می نماید که مضمون آن این است که کریس مدت زیادی زنده نخواهد ماند.
جیم اویس افسر ، با پاترول و افسر شوک ویتزن سوار بر موتورسیکلت خود به سوی هلیکوپتر DPS که قرار است کریس با آن پرواز می کند، حرکت می کنند. در روز ۲۹ آوریل، کریس از بیمارستان یاد بود اسکات دال به DPS در لوئیس ، واقع در خیابان ۱۹ام می رود. در این زمان سرهنگ دوم ، دیک شافر، یکی از مدل های قدیمی کلاه ” خرس اسموکی ” و یکی از مدالهای خود را به پسر می دهد، و بدین ترتیب ، کریس اولین و تنها افسر افتخاری DPS در آریزونا می شود.
در پایان روز، برخی از افراد حاضر در صحنه، متوجه می شوند که نمی خواهند این روز ، پایان کار آن ها باشد. آنها همچنین می دانند که زمان زیادی ندارند. دو نفر از آنها، کاکس و ایواس، ، به کسب و کار “یونیفرم” که لباس های DPS را می دوزد، لباسی به اندازه ی کریس سفارش می دهند. کارکنان ، تمام شب را کار می کنند تا برای روز بعد آماده شوند؛ اما روز بعد ، او به بیمارستان بازگشته است. کریس با هدایای DPS در اطرافش، با بال های جدید خود و آخرین لبخندش به مردانی که در چنین مدت کوتاهی قلب رنجور و بیمار او را سرشار از محبت و شادمانی کرده اند ، در روز سوم ماه مه ، در حالی که تنها ۷ سال داشت،درگذشت. رون کاکس می گوید : ” او به من مردانگی آموخت ،با آن که تنها یک پسربچه بود. من می توانم به شما بگویم که پس از ملاقات با کریس، یک انسان کاملا متفاوت شده ام.” او دیگر از مرگ نمی ترسد، زیرا می داند کریس در انتظار اوست.

شروع یک بنیاد

افسران فرانک شوکنیتز و اسکات استال افسران برای مراسم خاکسپاری به ایلینوی سفر می کنند؛ مراسم همچون مراسم همکاری درگذشته برگزار می گردد. از زمانی که این دو افسر در شیکاگو فرود می آیند،تا زمانی که دوباره می روند، داستان آنها در همه جا می پیچد و از اینکه چگونه افراد غریبه این چنین تحت تاثیر آن قرار گرفته اند، شگفت زده می شوند. آن ها در راه پرواز به سوی خانه ، از خیریه ای صحبت می کنند که آن، سرآغاز چیزی شگفت انگیز برای کودکان است. در همین حال در فونیکس، اقدامات مشابهی در حال انجام است. شانوویتس در مهمانی بازنشستگی یک افسر، با کتی مک موریس، همسر یک افسر DPS، درباره ایجاد یک سازمان امدادرسانی گفتگو می کند. در تابستان آن سال، یک گروه از افسران DPS ، همراه دوستان و خانواده های خود گرد هم می آیند و این ، جلسه آغازین خیریه ی آرزو است.

” آرزو “ی امروز

در حال حاضر، در سال ۲۰۱۷، بیش از ۲۸۵ هزار کودک در ایالات متحده و سرزمین های آن از امید، قدرت ، شادی و تجربه ی برآورده شدن یک آرزوی خود بهره مند شده اند. همه ما منتظر روزی هستیم که کودکان در معرض خطر بیماریهای حیاتی نیستند. تا آن زمان، خیریه ی آرزو همچنان متعهد به محقق ساختن آرزوی هر کودک واجد شرایط است. از آنجا که این کودکان بسیار بیمار هستند، با این هدیه ی کوچک به شدت احساس بهتری پیدا می کنند و گاهی اوقات، زمانی که این حس را پیدا می کنند، در واقعیت بهبود پیدا می کنند.با گذشت بیش از ۳۰ سال از زمانی که کریس آرزوی خود را دریافت کرده است، این موضوع همچنان شگفت انگیز و الهام بخش است که چگونه رویای کوچک یک پسر بچه، به عنوان یک پلیس ، زندگی هزاران نفر را تغییر داده است.
کمک به دیگران و معرفی خیریه آرزو آمریکا از جمله سلسله مقالاتی هستند که ما برای آشناییتان با خیریه های برتر جهان تدوین نموده ایم . اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
امیدواریم که از مقاله کمک به دیگران کمک به دیگران و معرفی خیریه آرزو آمریکا خوشتان آمده باشد .
کمک به دیگران و معرفی خیریه آرزو آمریکا - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
معرفی خیرین تهران ، این مقاله خواندنی را از دست ندهید
کمک به دیگران
چرا باید به دیگران کمک کنیم