کمک به دیگران و معرفی خیریه ام.ای.پی

اردیبهشت
۱۱

کمک به دیگران و معرفی خیریه ام.ای.پی

توسطalirastro |  

 

کمک به دیگران و معرفی خیریه ام.ای.پی

 
کمک به دیگران و معرفی خیریه ام.ای.پی - کمک به دیگران و معرفی خیریه ام.ای.پی 1
 
نویسنده : کتایون صمدی
دسته بندی : نیازهای بین المللی
کشور : ایالات متّحده
فرد اوّل خیریه : استیو استرلینگ
وب سایت:www.samaritanspurse.org
پایان سال مالی :۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶
مرکز سازمان : جورجیا
در این مقاله به معرفی یکی از بهترین خیریه های جهان می پردازیم ، مقاله ای در مورد کمک به دیگران و معرفی خیریه ام.ای.پی ، پس همراه ما باشید .
بیست و یکمین خیریه بزرگ ایالات متحده با سود سهام ۶۰۶ میلیون دلار

پزشکی برای جهان

خیریه ی بین المللی ام.ای.پی یک سازمان مسیحی است که داروهای در حال تغییر و منابع بهداشتی را برای افرادی نیازمند، فراهم می کند. ام.ای.پی در خدمت همه مردم، بدون در نظر گرفتن مذهب، جنسیت، نژاد، ملیت، و یا قومیت می باشد.

تاریخچه

در سال ۱۹۵۴، مرحوم جی.ریموند نایتون با دفتر کوچک خود در انجمن پزشکی مسیحی در شیکاگو تماس گرفت. ری به “هر مبلغ پزشکی در جهان” اعتقاد داشت، بنابراین وقتی یک شرکت دارویی بزرگ می خواست ۲۵۰۰۰ دلار از داروهای اضافی را قرض دهد، به خوبی می دانست که با چه کسی باید تماس بگیرد. ری و دبیرش سه ماه به توزیع ۱۱ تن دارو پرداختند که بیشتر آنها حیاتی و مورد نیاز بود. بنابراین برنامه های کمک های پزشکی (MAP) – یک موسسه غیر انتفاعی مبتنی بر ایمنی که داروهای ضروری را برای کلینیک ها و بیمارستان ها در کشورهای در حال توسعه در سرتاسر جهان ارائه می داد، شروع به فعالیت نمود. در سال ۱۹۸۵، ام.ای.پی از منطقه شیکاگو به ساحل اقیانوس آرام گرجستان نقل مکان کرد تا خود را به بنادر ساوانا، برونزوویک و جکسونویل نزدیک کند. در سال ۲۰۰۸، ام.ای.پی به یک تأسیسات جدید انرژی افزوده شد تا بتواند توانایی های توزیع را برای رسیدن به کسانی که بیشترین نیاز را دارند، گسترش دهد. از سال ۱۹۵۴، ام.ای.پی بیش از ۶ میلیارد دلار برای داروها و لوازم پزشکی به شرکا، بیمارستان های مامور، کلینیک ها و تیم های ماموریت پزشکی تحویل داده است.این موسسه در هر سال به بیش از ۱۰۰ کشور لوازم پزشکی و دارویی حمل می کند و تمرکز خود را برای ارتقاء سلامت جامعه و پیشگیری از بیماری ها از طریق دفاترش در هشت کشور .(بولیوی، ساحل عاج، غنا، کنیا و لیبریا).گسترش داده است.

خدمات و فعالیت ها

هنگامی که اعضای کلیسای ملی پروتستان (NPC) در واشنگتن دی سی، سفر ماموریتی تابستانی خود را به مقصد جمهوری دومینیکن برنامه ریزی کردند، امیدوار بودند که در کلیسای محلی خود با پروژه ساخت و ساز خود کمک کنند و برنامه هایی را با کودکان در طول مکاتب مقدس تعطیلات خود انجام دهند.
داوطلبان NPC با استفاده از داروهای ام.ای.پی ، به اعضای کلیسای دومینیکن خود در ایجاد یک کلینیک پاپ پیوستند. پزشکان محلی وقت خود را داوطلبانه در اختیار گذاشتند و اعضای جامعه از کلیسا برای بازرسی و مشاوره پزشکی درخواست همکاری نمودند. دکتر لوگو در این باره گفته است:”شگفت انگیز بود که نه فقط به مردم بگوید مصرف چه داروهایی اشتباه است، بلکه قادر به ارائه داروهای با کیفیت به صورت رایگان است .” داروها به طور متوسط برای فرد به اندازه کافی قابل دسترس نیستند، و این یک هدیه ی عالی بود.
اگر چه هزاران دارو در دسترس وجود دارد، سازمان جهانی بهداشت تخمین می زند که تنها ۴۰ دارو ضروری می تواند ۹۰ درصد از بیماری ها در جهان را درمان کند. به همین دلیل ام.ای.پی در ارائه این داروهایی که عمدتا نجات دهنده هستند، از جمله آنتی بیوتیک ها، داروهای کاهش تب، داروهای ضد تشنج و درمان های رویشی دهان دهانی تخصص دارد. همچنین داروهایی را برای کمک به درمان دیابت، درمان فشار خون بالا و سایر بیماری های قلبی عروقی فراهم می کند. علاوه بر این، ام.ای.پی با شرکای محلی همکاری می کند تا داروهایی را که برای مردم محلی مناسب و موثر هستند و همچنین داروهایی که می توانند بدون نیاز به سرما نگهداری شوند، که اغلب در کشورهای فقیر از منابع ذخیره می شود، ارائه دهند.
کمک به دیگران و معرفی خیریه ام.ای.پی از جمله سلسله مقالاتی هستند که ما برای آشناییتان با خیریه های برتر جهان تدوین نموده ایم . اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
امیدواریم که از مقاله کمک به دیگران و معرفی خیریه ام.ای.پی خوشتان آمده باشد .
کمک به دیگران و معرفی خیریه ام.ای.پی - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
۴ خیریه قم که برترین خیریه ها به حساب می آیند
کمک به دیگران
چرا باید به دیگران کمک کنیم