کمک به دیگران و معرفی خیریه حیات وحش و طبیعت

تیر
۰۶

کمک به دیگران و معرفی خیریه حیات وحش و طبیعت

توسطalirastro |  

 

کمک به دیگران و معرفی خیریه حیات وحش و طبیعت

 
کمک به دیگران و معرفی خیریه حیات وحش و طبیعت - کمک به دیگران و معرفی خیریه حیات وحش و طبیعت 1
نویسنده : کتایون صمدی
دسته بندی : محیط زیست / حیوانات
کشور : ایالات متّحده
فرد اول خیریه : کارتر رابرتز
وب سایت:www.worldwildlife.org
مرکز سازمان :واشنگتن دی.سی
پنجاه و هشتمین خیریه بزرگ ایالات متحده با سود سهام ۳۰۹ میلیون دلار
در این مقاله به معرفی یکی از بهترین خیریه های جهان می پردازیم ، مقاله ای در مورد کمک به دیگران و معرفی خیریه حیات وحش و طبیعت ، پس همراه ما باشید.
صندوق جهانی طبیعت(WWF) یک سازمان غیردولتی بین المللی است که در سال ۱۹۶۱ تاسیس شد، و در زمینه حفاظت از بیابان ها و کاهش تاثیرات مخرب انسان بر محیط زیست فعالیت می کند. این خیریه بزرگترین سازمان حفاظت در جهان است که دارای بیش از پنج میلیون هوادار در سراسر جهان می باشد. همچنین در بیش از ۱۰۰ کشور کار می کند و حدود ۱۳۰۰ پروژه ی حفاظت از محیط زیست را پشتیبانی می کند و از سال ۱۹۹۵ در بیش از ۱۲،۰۰۰ طرح حفاظتی سرمایه گذاری کرده است. این گروه قصد دارد تا تخریب محیط طبیعی این سیاره را متوقف کند و آینده ای را ایجاد کند که در آن انسان ها در هماهنگی با طبیعت زندگی کنند و ماموریت آنها حفظ طبیعت و کاهش شدیدترین تهدیدات مرتبط با تنوع حیات در زمین است.
لوگوی پاندا غول پیکر صندوق طبیعت ، از پاندایی به نام چی چی (Chii Chii) الهام گرفته شده است که سه سال قبل از تاسیس این خیریه از باغ وحش پکن به باغ وحش لندن منتقل شد و به عنوان تنها پاندای شناخته شده ای که در آن زمان در دنیای غرب زندگی می کرد، و ویژگی های فیزیکی و شناختی آن در معرض خطر نابودی بوده است ، نمادی ایده آل و قابل شناسایی قویی برای نمایاندن اهداف خدمات سازمان بود که بر تمامی موانع زبانی غلبه داشت.این لوگو توسط سرپ پیتر اسکات از طرح های اولیه توسط جرالد واتسون، طبیعت گرای اسکاتلندی طراحی شد.لوگو به مرور زمان کمی ساده شده و و در سال ۱۹۸۶، زمانی که سازمان نام خود را تغییر داد، نسخه جدید آن با شکل های جامد سیاه و سفید برای چشم ها دوباره بازبینی شد و در سال ۲۰۰۰ نیز تغییری در فونت مورد استفاده برای حروف الفبا “WWF” در لوگو صورت گرفت.
صندوق طبیعت ، در حال حاضر، کار خود را در حیطه ی این شش موضوع پیش می برد: غذا، آب و هوا، آب های شیرین، حیات وحش، جنگل ها و اقیانوس ها. این خیریه معتقد است که برای حفاظت از گونه ها و بازگرداندن زیستگاه های آنها، تقویت توانایی جوامع محلی برای حفظ منابع طبیعی وابسته به آنها ، کاهش تاثیر تولید و مصرف کالاها، و حصول اطمینان از اینکه ارزش طبیعت در تصمیم گیری های افراد، جوامع، دولت ها و کسب و کار ها منعکس شده است امکان پذیر می باشد.
استراتژی این خیریه برای به ثمر رساندن این مأموریت ، به طور خاص تمرکز بر بازگرداندن جمعیت ۳۶ گونه (گروه یا گونه ای که برای اکوسیستم آنها اهمیت دارد) از جمله فیل ها، تون ها، نهنگ ها، دلفین ها و … ، و ریزمواد زیست محیطی در ۶ حیطه (انتشار کربن، گیاه زراعی، چراگاه، ماهیگیری، جنگلداری و آب) می باشد.این سازمان همچنین در تعدادی از موضوعات جهانی که باعث از بین رفتن تنوع زیستی و استفاده ناپایدار از منابع طبیعی (از جمله امور مالی، شیوه های کسب و کار، قوانین و انتخاب مصرف) می شود، کار می کند. دفاتر محلی صندوق طبیعت نیز در مسائل ملی یا منطقه ای مشغول به کار هستند و با تعداد زیادی از گروه های مختلف برای دستیابی به اهداف خود، از جمله دیگر سازمان های غیر دولتی، دولت ها، کسب و کار، بانک های سرمایه گذاری، دانشمندان، ماهیگیران، کشاورزان و جوامع محلی کار می کنند. این خیریه همچنین اقدامات عمومی را برای تأثیرگذاری بر تصمیم گیران انجام می دهد و به دنبال آموزش دادن نحوه زندگی در شیوه ای سازگار با محیط زیست به مردم است.
کمک به دیگران و معرفی خیریه حیات وحش و طبیعت از جمله سلسله مقالاتی هستند که ما برای آشناییتان با خیریه های برتر جهان تدوین نموده ایم . اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
امیدواریم که از مقاله کمک به دیگران و معرفی خیریه حیات وحش و طبیعت خوشتان آمده باشد .
کمک به دیگران و معرفی خیریه حیات وحش و طبیعت - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
۱۱ خیریه کمک به دانشجویان جهت حمایت از تحصیل و برنامه های هنری
کمک به دیگران
چرا باید به دیگران کمک کنیم