کمک به دیگران و معرفی خیریه روتاری

تیر
۰۴

کمک به دیگران و معرفی خیریه روتاری

توسطalirastro |  

 

کمک به دیگران و معرفی خیریه روتاری

 
کمک به دیگران و معرفی خیریه روتاری - کمک به دیگران و معرفی خیریه روتاری 1
نویسنده : کتایون صمدی
دسته بندی: نیازهای بین المللی
کشور: ایالات متحده
فرد اول خیریه: جان هیکو
وب سایت:www.rotary.org
مرکز سازمان : اوانستون ، ایلینویز
پنجاه و ششمین خیریه بزرگ ایالات متحده با سود سهام ۲۶۶ میلیون دلار
در این مقاله به معرفی یکی از بهترین خیریه های جهان می پردازیم ، مقاله ای در مورد کمک به دیگران و معرفی خیریه روتاری ، پس همراه ما باشید
روتاری اینترنشنال ، سازمان بین المللی خدماتی است و با این هدف که رهبران کسب و کار و حرفه ای را به منظور ارائه خدمات بشردوستانه، تشویق استانداردهای اخلاقی بالا در همه حرفه ها و ارتقاء اعتماد به نفس و صلح در سراسر جهان، هماهنگ کند، فعالیت می‌نماید. این خیریه ، یک سازمان غیر سیاسی و غیر فرقه ای است که برای همه مردم بدون در نظر گرفتن نژاد، رنگ، اعتقاد، مذهب، جنسیت یا اولویت های سیاسی قابل دسترسی است. روتاریان معمولا برای صبحانه، ناهار، یا شام هفتگی گردهمایی برگزار می کنند تا اولین اصل هدایت خود را برای ایجاد دوستی به عنوان فرصتی برای خدمت، محقق سازد. شعار اصلی روتاریان “ارائه‌ی خدمات فرای خود” است؛و شعار ثانوی این خیریه “حداکثر سودآوری در دست کسی است که بهترین خدمات را ارائه ‌نماید.” می‌باشد. مهمترین پروژه جاری جهانی این خیریه برای کمک به دیگران، پولی‌ پلاس (PolioPlus) ، در جهت کمک به ریشه کن کردن فلج اطفال است. سرجیو مولیتش دی پالمنبرگ ، بنیانگذار RC Treviglio و Pianura Bergamasca (ایتالیا)، مردی بود که الهام بخش و تبلیغ مبارزات واکسیناسیون پولیو پلاس RI بود. مولیتش امکان انتقال اولین ۵۰۰،۰۰۰ دوز واکسن آنتیپولیس را به فیلیپین در آغاز سال ۱۹۸۰ فراهم نمود. از زمان آغاز این پروژه در سال ۱۹۸۵، روتری‌ها بیش از ۸۵۰ میلیون دلار و صدها هزار ساعت خدمت داوطلبانه را به بیش از دو میلیارد کودک در جهان ارائه نمدت اند. با الهام از تعهد روتاری، سازمان بهداشت جهانی (WHO) در سال ۱۹۸۸ برای حل و فصل بیماری فلج اطفال در سال ۱۹۸۸ مصوبه ای را منشتر کرد. در حال حاضر، این خیریه با همکاری در ابتکار جهانی شناسایی ایدز (GPEI) با سازمان بهداشت جهانی، یونیسف و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، توسط سازمان ملل متحد به عنوان شریک اصلی در تلاش برای ریشه کن سازی، به رسمیت شناخته شده است.
امروزه شش نوع بورس تحصیلی روتاری وجود دارد. بیش از ۳۸،۰۰۰ زن و مرد از ۱۰۰ کشور در خارج از کشور تحت حمایت بورس تحصیلی سفیران روتاری تحصیل کرده اند و امروزه این برنامه بزرگترین کمک هزینه تحصیلی بین المللی است. در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۶، تقریبا به مبلغ ۱۵ میلیون دلار کمک مالی برای کمک به دیگران انجام گرفت تا حدود ۸۰۰ بورس تحصیلی برای دریافت کنندگان از ۶۹ کشور مورد استفاده قرار گیرد. دانشجویان بورس سازمان بین المللی روتاری مونیخ ، تجارب خود را به طور منظم در بورس جوانان روتاری با کشور آلمان منتشر می کنند. اهداف روتاری عبارت است از تشویق و ترویج ایده آل خدمت به عنوان مبنای سرمایه گذاری ارزشمند و به ویژه تقویت :
استانداردهای اخلاقی بالا در کسب و کار و حرفه ها،
به رسمیت شناختن شایستگی تمام مشاغل مفید و تحسین هر شغل روتاری به عنوان یک فرصت برای خدمت به جامعه؛
بهره برداری ایده آل از خدمات هر شخص، کسب و کار و زندگی اجتماعی؛
پیشرفت درک بین المللی، حسن نیت، و صلح از طریق مشارکت جهانی کسب و کار و افراد حرفه ای.
کمک به دیگران و معرفی خیریه روتاری از جمله سلسله مقالاتی هستند که ما برای آشناییتان با خیریه های برتر جهان تدوین نموده ایم . اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
امیدواریم که از مقاله کمک به دیگران و معرفی خیریه روتاری خوشتان آمده باشد .
کمک به دیگران و معرفی خیریه روتاری - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
۸ خیریه کارآفرین برتر ایران
کمک به دیگران
چرا باید به دیگران کمک کنیم