کمک به دیگران و معرفی خیریه سنت جود

فروردین
۲۵

کمک به دیگران و معرفی خیریه سنت جود

توسطalirastro |  

 

کمک به دیگران و معرفی خیریه سنت جود

 
کمک به دیگران و معرفی خیریه  سنت جود - کمک به دیگران و معرفی خیریه  سنت جود 1
 
نویسنده : کتایون صمدی
دسته بندی : خدمات دارویی و درمانی
کشور : ایالات متّحده
افراد اوّل خیریّه : ریچارد شادیاک و جیمز دونینگ
وب سایت:www.stjude.org
تعداد کارکنان: ۳۶۰۰
پایان سال مالی : ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷
مرکز سازمان : ممفیس ، تنسی
در این مقاله به معرفی یکی از بهترین خیریه های جهان می پردازیم ، مقاله ای در مورد کمک به دیگران و معرفی خیریه سنت جود ، پس همراه ما باشید.
با بیمارستان خیریه تحقیقاتی کودکان سنت جود آشنا شوید :
بیش از نیم قرن پیش دنی توماس مشتاق تاسیس یک بیمارستان بود که بی توجه به نژاد، رنگ، اعتقادات و توانایی خانواده ها برای پرداخت هزینه های درمانی ، کودکان را درمان کند. فرصتی که در آن ، تحقیقات علمی ، نور امید را به تاریکی می اندازد. آرزوی توماس زمانی محقق شد که بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود در روز ۴ فوریه ۱۹۶۲ افتتاح شد. از آن به بعد، سنت جود تبدیل به یکی از بزرگ ترین موسسات تحقیقاتی در زمینه کودکان در جهان شد. بر خلاف هر بیمارستان دیگر، اکثر منابع مالی این خیریه کمک به دیگران از مشارکتهای فردی است؛ و به لطف اهداکنندگان سخاوتمند ، خانواده ها هرگز ملزم به پرداخت صورت حساب نمی شوند. سنت جود متوقف نخواهد شد تا زمانی که هیچ کودکی از سرطان کشته نشود. سنت جود آزادانه نتیجه ی تحقیقات و اکتشافاتش را به اشتراک می گذارد و هر کودکی که در سنت جود نجات می یابد به این معنی است که پزشکان و دانشمندان در سراسر جهان می توانند از تجربه ی درمان این کودک برای نجات هزاران کودک دیگر استفاده کنند. این بیمارستان خیریه کمک کرده است تا نرخ بقای سرطان دوران کودکی را از ۲۰ درصد در زمان اوایل تاسیس تا ۸۰ درصد در امروز کاهش دهد .

یافتن راه درمان و نجات زندگی کودکان

بنیانگذار بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود ، معتقد بود که “هیچ کودکی نباید در سپیده دم زندگی از دنیا برود” و این موسسه بیش از نیم قرن بر انجام این ماموریت بزرگ متمرکز است: پیدا کردن راه درمان ، نجات زندگی کودکان. در حقیقت محور کلی فعالیت های سنت جود برای پیشگیری از بیماری ها و تهیه ی وسایل پیشگیری از بیماری های فاجعه بار کودکان از طریق تحقیق و درمان است.
سنت جود و بیش از ۴۶ نفر از اعضای آن، دریافت کنندگان جوایز و دستاوردهای متعدد هستند. در سال ۲۰۱۰، بیمارستان تحقیقاتی کودکان سان جود، بیمارستان سرطان شماره یک کودکان در ایالات متحده به نقل از خبرگذاری U.S. News و World Report نامگذاری شد. این خیریه همچنین به عنوان یکی از ۱۰ کمپانی برتر برای فعالیت دانشمندان در ۷ سال متوالی نامیده شده است. مهمتر از همه، دکتر پیتر د.ر. دهرتی، از بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود در سال ۱۹۹۶ جایزۀ نوبل فیزیولوژی یا پزشکی را برای کار در ارتباط با چگونگی کشتن سلول های آلوده به ویروس در سیستم ایمنی دریافت کرد.
بازدید کنندگان مشهور سنت جود ، افرادی هستند که در صنعت سرگرمی فعالیت می کنند و با کودکان بیمار این بیمارستان ملاقات می کنند. در طول سالهای حضور سنت جود، بسیاری از افراد مشهور مانند نوازندگان، چهره های سیاسی، بازیگران و دیگران افراد شناخته شده و تاثیرگذار در ساختمان این خیریه ی کمک به دیگران حضور یافته اند. بازیگران هالیوودی و افراد مشهور دیگر از طریق تبلیغات و فیلمبرداری تلاش کرده اند تا افراد بیشتری را برای کمک به این موسسه تشویق کنند. برخی از شناخته شده ترین این افراد که برای مشاهده ی نتایج تلاش خود برای مبارزه با بیماری های فاجعه بار از سنت جود بازدید کرده اند، عبارتند از:
تیم آلن
جنیفر انیستون
جیم کری
دیزی فوئنتز
و …
اگر چه نام گذاری سنت جود از نام سنت توماس پاترون بوده است ، یک بیمارستان کاتولیک نمی باشد و توسط هیچ مذهبی سازماندهی نمی شود. امید است که این خیریه ی بزرگ با همراهی داوطلبان مردمی ، اهداف بزرگ و انسان دوستانه اش را محقق سازد .
کمک به دیگران و معرفی خیریه سنت جود از جمله سلسله مقالاتی هستند که ما برای آشناییتان با خیریه های برتر جهان تدوین نموده ایم . اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
امیدواریم که از مقاله کمک به دیگران و معرفی خیریه سنت جود خوشتان آمده باشد .
کمک به دیگران و معرفی خیریه  سنت جود - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
۱۱ خیریه کمک به دانشجویان جهت حمایت از تحصیل و برنامه های هنری
کراودفاندینگ
۸ خیریه کارآفرین برتر ایران