کمک به دیگران و معرفی خیریه صلیب سرخ

اردیبهشت
۱۱

کمک به دیگران و معرفی خیریه صلیب سرخ

 

کمک به دیگران و معرفی خیریه صلیب سرخ

 
کمک به دیگران و معرفی خیریه صلیب سرخ - کمک به دیگران و معرفی خیریه صلیب سرخ
 
نویسنده : کتایون صمدی
دسته بندی : نیازهای داخلی
کشور : ایالات متّحده
فرد اوّل خیریه : گیل مک-گاورن
وب سایت:www.redcross.org
پایان سال مالی: ۳۰ ژوئن ۲۰۱۶
مرکز سازمان : واشنگتن
بیستمین خیریه بزرگ ایالات متحده با سود سهام ۲.۰۷ میلیارد دلار
در این مقاله به معرفی یکی از بهترین خیریه های جهان می پردازیم ، مقاله ای در مورد کمک به دیگران و معرفی خیریه صلیب سرخ ، پس همراه ما باشید .

معرفی

صلیب سرخ آمریکایی ، از زمان تاسیس توسط کلارا بارتون در ۲۱ مه ۱۸۸۱، فعالیت‌هایش را متمرکز بر خدمت به افراد نیازمند انجام ‌داده است. این خیریه اولین منشور کنگره را در سال ۱۹۰۰ دریافت نموده‌است و تا به امروز توسط دولت فدرال مسئولیت اعطای خدمات به اعضای نیروهای مسلح آمریکا و خانواده هایشان و نیز ارائه کمک های پس از فاجعات را در ایالات متحده و سراسر جهان بر عهده دارد.
با وجود این‌که صلیب سرخ برای انطباق با نیازهای افرادی که به آن‌ها خدمت ارائه می‌دهد، تغییر می‌نماید، اما همیشه به ریشه‌ها و اصول بنیادی خود پایبند است. آیا با تصاویر کلاسیک پرستاران صلیب سرخ در حال کمک به سربازان آمریکایی و قربانیان جنگ های غیرنظامی در جنگ جهانی اول آشنا هستید؟ در حقیقت، داوطلبان هنوز هم در کنار ارتش آمریکا مستقر هستند. احتمالا شما دوره‌های آموزشی‌ای مانند دوره‌ی کمک‌های اولیه یا آموزش شنا را از طریق صلیب سرخ فرا گرفته باشید. صلیب سرخ از اوایل ۱۹۰۰ آموزش‌های مشابهی ارائه می‌نموده‌است. همچنین صلیب سرخ اولین برنامه اهدا خون سراسری را در دهه ۱۹۴۰ توسعه داد و هنوز هم بیش از ۴۰ درصد از محصولات خون در این کشور را تأمین می‌کند.
امروزه، همانطور که در طول تاریخ طولانی صلیب سرخ دیده‌می‌شود، این خیریه به کمک های سخاوتمندانه‌ی زمان، خون و پول از مردم آمریکا وابسته است تا از خدمات و برنامه های نجات ‌اش پشتیبانی کنند.

اصول اساسی شبکه جهانی صلیب سرخ

صلیب سرخ که با میل به کمک بدون تبعیض به زخمی شدگان در میدان جنگ متولد شده ‌است، تلاش می کند تا در حیطه‌ی بین المللی و ملی خود برای جلوگیری و رفع رنج های انسانی در هر کجا که ممکن است ، ظاهر شود و هدف آن حفاظت از زندگی و سلامت و تضمین احترام برای انسان‌هاست.
این امر سبب ترویج درک متقابل، دوستی، همکاری و صلح پایدار بین همه‌ی مردم است و بی‌طرف و بدون تبعیض علیه ملیت، نژاد، باورهای مذهبی، عقاید طبقاتی و سیاسی خدمات خود را برای کمک به دیگران ارائه می‌کند.
این تلاش‌ها در جهت رفع درد و رنج افراد است، صرفا به وسیله‌ی نیازهای آنها هدایت می شود و اولویت را به دشوارترین و فوری ترین موارد اختصاص می دهد. صلیب سرخ خیریه‌ای مستقل است. جوامع ملی، در عین حال که کمک‌هایی در راستای خدمات بشردوستانه و تحت قوانین کشورها و دولت های خود انجام می‌دهند ، همیشه باید خودمختاری خود را حفظ کنند تا بتوانند بر اساس اصول صلیب سرخ عمل کنند.
صلیب سرخ یک جنبش داوطلبانه امداد است که به هیچ وجه با تمایل به دست آوردن منافع خود عمل نمی‌کند. در هر کشوری تنها یک انجمن صلیب سرخ وجود دارد و فعالیت‌ها و خدمات آن باید برای کمک به دیگران در دسترس عموم باشد و در قلمرو امور بشری انجام گیرد. این خیریه همچنین یک نهاد جهانی است که در آن همه جوامع دارای موقعیت مساوی هستند و مسئولیت ها و وظایف یکسانی در کمک به یکدیگر دارند.
کمک به دیگران و معرفی خیریه صلیب سرخ از جمله سلسله مقالاتی هستند که ما برای آشناییتان با خیریه های برتر جهان تدوین نموده ایم . اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
امیدواریم که از مقاله کمک به دیگران و معرفی خیریه صلیب سرخ خوشتان آمده باشد .
کمک به دیگران و معرفی خیریه صلیب سرخ - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
۸ خیریه که هر کدام بهترین خیریه مشهد به شمار می روند
کمک به دیگران
چرا باید به دیگران کمک کنیم

یک نظر

    alirastro در کمک به دیگران و معرفی خیریه صلیب سرخ اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۸ @ ۱۶:۴۳

    سلام