کمک به دیگران و معرفی خیریه پزشکان بدون مرز

اردیبهشت
۳۱

کمک به دیگران و معرفی خیریه پزشکان بدون مرز

توسطalirastro |  

 

کمک به دیگران و معرفی خیریه پزشکان بدون مرز

 
 کمک به دیگران و معرفی خیریه پزشکان بدون مرز - کمک به دیگران و معرفی خیریه پزشکان بدون مرز 1
 
نویسنده : کتایون صمدی
دسته بندی : نیازهای بین المللی
کشور : ایالات متحده
فرد اول خیریه : جیسون کن
وب سایت:www.doctorswithoutborders.org
پایان سال مالی : ۳۰ دسامبر ۲۰۱۶
مرکز سازمان : نیویورک
سی و ششمین خیریه بزرگ ایالات متحده با سود سهام ۳۷۴ میلیون دلار
در این مقاله به معرفی یکی از بهترین خیریه های جهان می پردازیم ، مقاله ای در مورد کمک به دیگران و معرفی خیریه پزشکان بدون مرز ، پس همراه ما باشید .
وزارت بهداشت بدون مرز (MSF)، کمک های اورژانسی به میلیون ها نفر از افرادی که در بحران های بیش از ۶۰ کشور در سراسر جهان گرفتار شده اند، فراهم می کند.
MSF در حوادث فاجعه بار، مانند درگیری های مسلحانه، بیماری های همه گیر، سوء تغذیه و یا بلایای طبیعی، سیستم های بهداشتی محلی را پشتیانی می کند. در سال ۱۹۶۸، گروهی از پزشکان جوان تصمیم گرفتند به قربانیان جنگ و بلایای طبیعی کمک کنند. این نام تجاری جدید بشردوستانه، مفهوم کمک اضطراری را بازتولید می کند. بنابراین آنها به سازمان مجاهدین خلق (MSF)، که در سطح بین المللی به عنوان پزشکان بدون مرز به زبان انگلیسی شناخته می شود،تبدیل شدند. پس از نمایش شورش پشت سر گذاشته‌شده‌ی ماه مه سال ۶۸ میلادی بر روی صفحه نمایش تلویزیون سیاه و سفید، جامعه فرانسوی به زودی شاهد تصاویر ترسناک دیگری بود. برای اولین بار تلویزیون صحنه هایی از کودکانی در گوشه‌های دور جهان که از گرسنگی و فقر رنج می‌بردند نمایش داد.
در جنوب نیجریه، استان بیفرا از بین رفته و این سرزمین توسط ارتش نیجریه احاطه شده و مردم بیفران توسط قحطی کشته شدند.مکس ریکامیر می گوید: “بر خلاف باور عمومی، صلیب سرخ یک سازمان پزشکی نیست. پاسکال و من ، تنها پزشکانی بودیم که آن‌ها به دلیل ماموریت قبلی ما در یمن می‌شناختند، بنابراین از ما درخواست شد تا پزشکانی را برای ICRC پیدا کنیم. اولین کسی که داوطلب شد برنار کوشنر بود که بسیار جوانتر از من بود؛ او در حال اتمام تحصیلات خود بود و حتی هنوز پایان نامه خود را ارائه نکرده بود، اما او داوطلبانه برای رفتن به این ماموریت اعلام آمادگی نمود. ” سرانجام تیم شش نفره مأموریت کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در بیفرا تشکیل شد: دو پزشک-مکس رکامیر و برنارد کوشنر، و همچنین دو پزشک متخصص و دو پرستار، مشارکت نمودند. به دلیل درگیری های خونینی که در حال رخ دادن بود، این ماموریت یک شوک و چالش واقعی برای این پزشکان تازه کار بود که مجبور به ارائه جراحی جنگی در بیمارستان هایی بودند که به طور منظم توسط نیروهای مسلح نیجریه مورد هدف قرار می‌گرفتند. در مجمع عمومی سالیانه در سال ۱۹۷۹، اختلافات داخلی MSF در نهایت فوران یافت. رای گیری در مورد اینکه آیا MSF باید سازمان یافته تر باشد یا باقی مانده از گروه پزشکان چریکی باشد. هشتاد درصد به نفع نخستین مورد رای دادند. برنارد کوشنر و همتایان “بیفان” خود از این حرکت خشمگین شده و MSF را ترک کردند تا سازمان “پزشکان جهان” را بنا نهند. رهبری جدید “واقع گرایانه” کلود مالوریت و روانی برامان سبب شد تا MSF را به سازمان حرفه ای امروز تبدیل کند. از سال ۱۹۸۰، MSF دفاتر خود را در ۲۸ کشور تاسیس کرده و بیش از ۳۰،۰۰۰ نفر را در سراسر جهان اداره می کند. از زمان تاسیس آن، MSF بیش از صد میلیون بیمار را درمان کرده است ، به طوری که ۸.۲۵ میلیون مشاوره سرپایی تنها در سال ۲۰۱۴ انجام شده است. MSF همچنان استقلال نهادی و مالی خود را حفظ کرده است و این سازمان هم از سیستم خود و هم سیستم کمک رسانی گسترده خارجی خود در صورت لزوم،در جهت تلاش برای کمک به دیگران و یاری رسانی مستقیم به کسانی که به آن بیشتر نیاز دارند، کمک می کند.
کمک به دیگران و معرفی خیریه پزشکان بدون مرز از جمله سلسله مقالاتی هستند که ما برای آشناییتان با خیریه های برتر جهان تدوین نموده ایم . اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
امیدواریم که از مقاله کمک به دیگران کمک به دیگران و معرفی خیریه پزشکان بدون مرز خوشتان آمده باشد .
 کمک به دیگران و معرفی خیریه پزشکان بدون مرز - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
معرفی ۲ خیریه در مشهد برای نیازمندان دارای کمک فوری
کمک به دیگران
چرا باید به دیگران کمک کنیم