کمک به دیگران و معرفی خیریه کمیته بین المللی نجات

تیر
۰۸

کمک به دیگران و معرفی خیریه کمیته بین المللی نجات

توسطalirastro |  

 

کمک به دیگران و معرفی خیریه کمیته بین المللی نجات

 
کمک به دیگران و معرفی خیریه کمیته بین المللی نجات  - کمک به دیگران و معرفی خیریه کمیته بین المللی نجات
نویسنده : کتایون صمدی
دسته بندی : نیازهای بین المللی
کشور : ایالات متّحده
فرد اول خیریه : دیوید میلیبند
وب سایت:www.rescue.org
مرکز سازمان :نیویورک
پنجاه و نهمین خیریه بزرگ ایالات متحده با سود سهام ۷۴۲ میلیون دلار
در این مقاله به معرفی یکی از بهترین خیریه های جهان می پردازیم ، مقاله ای در مورد کمک به دیگران و معرفی خیریه کمیته بین المللی نجات ، پس همراه ما باشید.
کمیته بین المللی نجات (آی. آر.سی) یک سازمان غیر دولتی است که با هدف کمک های بشردوستانه، تسهیل و توسعه جهانی ، در سال ۱۹۳۳ به درخواست آلبرت اینشتین تاسیس شد. آی. آر.سی به پناهندگان و کسانی که در جنگ، آزار و اذیت شدندو یا بخاطرفاجعه طبیعی آواره شده اند، کمک های اضطراری و کمک های طولانی مدت ارائه می دهد. در حال حاضر در بیش از ۴۰ کشور و ۲۸ شهر در ایالات متحده کار می کند که در آن به پناهندگان کمک می کند که خودکفا شوند. این کمیته عمدتا بر بهداشت، آموزش، رفاه اقتصادی، قدرت و ایمنی تمرکز دارد. رئیس جمهور کنونی کمیته بین المللی نجات، دیوید میلیبند وزیر خارجه سابق بریتانیا ازسال ۲۰۱۳ تا کنون است. از زمان تأسیس به کارگران ، کمک های بشردوستانه نموده وهمچنین به کارشناسان توسعه بین المللی، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و آموزش و پرورش و میلیون ها نفر از مردم سراسر جهان کمک کرده است. در سال ۲۰۱۶، به ۸۴۹۹۵ پناهنده از چندین کشور در اطراف جهان اسکان داده است. در حال حاضر در بیش از ۴۰ کشور و در ۲۹ شهر در ایالات متحده برای کمک به دیگران فعالیت میکند . در سال ۲۰۱۰، عملیات قابل توجهی انجام داد که شامل واکنش به موقع نسبت به فجایع پس از زلزله در هائیتی،حمایت از برنامه های در حال انجام برای مقابله با بحران انسانی در کنگو و کمک به تلاش های جامعه بین الملل در افغانستان و پاکستان و تلاش های تبلیغاتی و اسکان مجدد آوارگان جنگی عراقی میباشد. آی. آر.سی پس از زلزله در ژانویه ۲۰۱۰، تیمی را هماهنگ کردبا هدف واکنش اضطراری و به هائیتی فرستاد تا به شهر پورتو پرینس کمک کند. کارشناسان جهانی آی. آر.سی در زمینه مراقبت های اورژانسی، ساختن پناهگاه و رفاه حال کودکان در حال حاضر با گروه های محلی برای کمک به بازماندگان مشغول به کار هستند. این خیریه ها تمرکز ویژه ای برای محافظت از زنان و کودکانی دارند که در اثر فاجعه آسیب پذیرتر شده اند و همچنین نقش زنان در بهبود روند را تضمین می کنند.این خیریه ، یکی از بزرگترین ارائه دهندگان کمک های بشردوستانه در کنگو میباشد ، که در آن بحران ها در سال ۱۹۹۸ ، ۵.۴ میلیون نفر جان داده اند. طبق بررسی های انجام شده توسط آی. آر.سی این سازمان در هفت استان کنگو برنامه هایی را برای سلامتی، آموزش، توسعه جامعه مدنی، واکنش اضطراری و کاهش خشونت های جنسیتی اجرا می کند. درمقابله با تجاوز جنسی و سایر اشکال خشونت جنسی به عنوان یک تاکتیک جنگی توسط شبه نظامیان درگیر در جنگ وارد عمل میشود. از سال ۲۰۰۲، آی. آر.سی مراقبت های پزشکی، مشاوره و خدمات حمایتی را به بیش از ۴۰،۰۰۰ زن و دختر که از خشونت جنسی در کنگو جان سالم به در برده اند، ارائه کرده است. بر مبنای برآورد جنجالی در مورد مرگ و میر ناشی از درگیری های آی .آر.سی به علت اختلافات ناشی از نسل کشی Tutsis در رواندا بیش از ۳.۸ میلیون مورد مرگ برآورد شد. این برآورد توسط گروهی از جمعیت شناسان بلژیکی که توسط یک نهاد اروپایی برای کمک به تهیه لیست انتخاباتی برای آی .آر.سی جمع آوری گشت ، ارائه شد. برای بررسی مقدماتی، آنها مطالعه مرگ و میر بیش از حد در آی .آر.سی را در طول دوره ۱۹۹۸-۲۰۰۴ انجام دادند که ۱۸۳۰۰۰ مرگ راگزارش کرد.آی. آر.سی از آوریل ۲۰۰۳ تا دسامبر ۲۰۰۴ عملیاتی را در سراسر عراق انجام داد. این سازمان در سال ۲۰۰۷ عملیات خود را از سر گرفت و در حال حاضر برنامه های گسترده ای را در سراسر کشور گسترش می دهد.
آی. آر.سی علاوه بر کمک به عراقی های آواره در داخل کشور ، به پناهندگان عراقی در اردن و سوریه و نیز برای کمک به دیگران که در ایالات متحده پناهند شده اند خدمت ارائه میدهد.
کمک به دیگران و معرفی خیریه کمیته بین المللی نجات از جمله سلسله مقالاتی هستند که ما برای آشناییتان با خیریه های برتر جهان تدوین نموده ایم . اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
امیدواریم که از مقاله کمک به دیگران و معرفی خیریه کمیته بین المللی نجات خوشتان آمده باشد .
کمک به دیگران و معرفی خیریه کمیته بین المللی نجات  - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
معرفی خیرین اصفهان و فعالیت های انجام شده توسط آنها
کمک به دیگران
چرا باید به دیگران کمک کنیم