کمک به دیگران و معرفی سایت دونیت

فروردین
۲۶

کمک به دیگران و معرفی سایت دونیت

توسطalirastro |  

 

کمک به دیگران و معرفی سایت دونیت

 
کمک به دیگران و معرفی سایت دونیت - کمک به دیگران و معرفی سایت دونیت 1
 
نویسنده : فاطمه قدیری
در این مقاله به معرفی یکی از سیستم های تامین مالی جمعی می پردازیم ، مقاله ای در مورد کمک به دیگران و معرفی سایت دونیت ، پس همراه ما باشید .
دونیت یک سامانه کراودفاندینگ (معادل کمک به دیگران و گلریزان سنتی در ایران) است که در حال حاضر در تامین سرمایه پروژه هایی که تاثیرات اجتماعی دارند، فعالیت می نماید. منظور از تأثیر اجتماعی این است که اجرای پروژه، باعث بهتر شدن شرایط کشور یا یک منطقه مشخص شود و پروژه‌هایی که صرفاً بر روی زندگی یک فرد و یا یک خانواده تأثیر بگذارد در آن پذیرفته نخواهند شد؛ البته پروژه هایی مانند تامین سرمایه برای یک استارتاپ و …) نیز با شرایط خاصی می توانند بر روی سامانه دونیت به جذب سرمایه بپردازند.
هم عضویت و هم پرداخت حمایت از طریق دونیت، شرکت در یک معامله برد-برد است. معامله ای که در آن طرف اول، به دنبال کسب درآمد نیست، بلکه تنها با هدف حل و یا ترویج یک مساله اجتماعی خدمات ارائه می دهد و طرف دوم نیز با توجه به میزان علاقه به موضوع کمپین، در صورت تمایل با پرداخت مبلغی در حل مسئله طرف اول مشارکت می کند. دونیت یک سرویس دهنده است که ابزار لازم را در اختیار کاربران خود می گذارد تا بتوانند از طریق آن به دریافت حمایت مالی و معنوی مردمی پرداخته و از طرفی زمینه مشارکت افراد مختلف، سازمان ها و نهادها را برای مشارکت در بهبود شرایط اجتماعی فراهم می آورد. البته دونیت برای کمک به دیگران به روش های دیگری نیز از کاربران خود حمایت می کند که از آنها می توان به اطلاع رسانی و حمایت از برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و هنری مثل فعالیتهای خیریه اشاره کرد.
بنابراین دریک پروژه های دونیت سه گروه سهیم هستند:
صاحب ایده که شروع کننده پروژه است.
افراد یا گروه هایی که ایده را حمایت می کنند.
سامانه دونیت که این دو گروه را برای اجرای پروژه به هم مرتبط می سازد.
پروژه‌های دونیت از سازمان‌های خیریه‌ ، سازمان‌های مردم نهاد یا سمن‌ها، ارگان‌های دولتی و فعالان اجتماعی (اشخاص حقیقی) دریافت می‌شوند. همه افراد می‌توانند در دونیت پروژه تعریف کنند؛ اما پروژه‌هایی که توسط اشخاص حقیقی (فعالان اجتماعی) ایجاد می‌شود، برای شروع به جذب سرمایه، می‌بایست از مرحله داوری عمومی بگذرند.
لازم به ذکر است که دونیت تنها ابزار و سکوی لازم را برای ارتباط صاحبان ایده با حامیان احتمالی (که عمدتاً از مخاطبین خود شما هستند) در اختیار شما می‌گذارد و خودش به هیچ شخصیت حقیقی، حقوقی و یا پروژه‌ای به صورت مستقیم پرداختی نخواهد داشت. اما بسته به نوع پروژه و با صلاحدید خود امکان دارد با انجام تبلیغات هدفمند، برای پروژههای موجود در وب‌سایت حمایت جذب کند.
کمک به دیگران و معرفی سایت دونیت از جمله سلسله مقالاتی هستند که ما برای آشناییتان با خیریه های برتر تدوین نموده ایم . اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
امیدواریم که از مقاله کمک به دیگران و معرفی سایت دونیت خوشتان آمده باشد .
کمک به دیگران و معرفی سایت دونیت - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
کراودفاندینگ
۸ خیریه که هر کدام بهترین خیریه مشهد به شمار می روند
کمک به دیگران