کمک به دیگران و معرفی سایت مهربانه

فروردین
۲۶

کمک به دیگران و معرفی سایت مهربانه

توسطalirastro |  

 

کمک به دیگران و معرفی سایت مهربانه

 
کمک به دیگران و معرفی سایت مهربانه - کمک به دیگران و معرفی سایت مهربانه
 
نویسنده : فاطمه قدیری
در این مقاله به معرفی یکی از سیستم های تامین مالی جمعی می پردازیم ، مقاله ای در مورد کمک به دیگران و معرفی سایت مهربانه ، پس همراه ما باشید .
مهربانه نخستین سرویس تأمین مالی جمعی ( کرادفاندینگ ) استارت آپی برای تأمین جمعی مالی با مدل اهدا و سیاست «همه‌یاهیچ» است. این موسسه باهدف تأمین جمعی سرمایه برای پروژه‌های خیریه، توانمندسازی اشخاص نیازمند مالی یا غیرمالی، حمایت از انجام امور عام‌المنفعه و اجتماعی مجاز و کمک به رشد مؤسسات و کسب‌وکارهای نوپا یا نیازمند تشکیل شده و اهداف خیریه، اجتماعی، بشردوستانه، کمک به دیگران و غیرانتفاعی دارد. در مقایسه با خیریه‌های سنتی، مهربانه حمایت‌های کاربران را برای پروژه‌های مشخص (با اهداف، هزینه و زمان‌بندی مشخص) جذب کرده و شفافیت کاملی در اجرای فعالیت‌هایش اعمال می‌کند. به این صورت که حامیان تک‌تک پروژه‌ها مشخص بوده و گزارش اجرای پروژه‌ها به‌صورت منظم به اطلاع کاربران می‌رسد. برای انجام این فعالیت‌ها، مهربانه از بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی بهره می‌برد.
همه یا هیچ یکی از مهم‌ترین سیاست‌های مهربانه است و دلیلی که باعث انتخاب این مدل شده، جذب اعتماد مخاطب بوده است. شما وقتی پولی را به موسسه خیریه اهدا می‌کنید، اصولاً نمی‌دانید آن پول صرف چه بخشی می‌شود اما در مهربانه شما دقیقاً متوجه می‌شوید که پول شما در چه بخشی هزینه خواهد شد. همچنین در مدت زمان مشخصی که برای کمپین در نظر گرفته شده است، اگر پول جمع‌آوری شود، کل مبلغ به موسسه خیریه جهت کمک به دیگران اهدا می‌شود اما در غیر این صورت مبالغ جمع‌آوری‌شده به حساب افراد بازگردانده خواهد شد. این فرآیند باعث اعتمادسازی می‌شود چراکه مخاطب می‌داند که پول برای چه بخشی هزینه خواهد شد و اگر کمپین موفق نبود، می‌توانم پول را دریافت و در کمپین دلخواه دیگری هزینه کنم.
مهربانه در طی ۳ سال فعالیت خود موفق به جذب بیش از ۵۶۰ میلیون تومان حمایت مالی، با مشارکت بیش از ۵۰۰۰ کاربر و نرخ موفقیت ۹۴٪ در پروژه‌ها شده است. این سایت به فعالیت در زمینه‌هایی مثل تهیه لباس نو برای دانش آموزان و یا تهیه جهیزیه برای نوعروسان می‌پردازد.
این موسسه خیریه برای اجرای اهداف تعریف‌شده خود به روش‌های زیر عمل می‌کند :
معرفی فعالیت‌های خیر و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای آن‌ها.
ایجاد سامانه‌های اینترنتی برای معرفی پروژه‌ها و مشارکت‌کنندگان به هم.
جذب کمک‌های خیرین ایرانی و بین‌المللی و همکاری با نهادهای مشابه ایرانی و بین‌المللی.
ترویج کار داوطلبانه برای گسترش اختصاص وقت افراد دارای دانش به‌منظور ارزش‌آفرینی.
ایجاد زمینه و سازوکار گسترش سرمایه‌های اجتماعی برای حرکت‌های سازنده.
برای اجرای فعالیت‌های در نظر گرفته شده جهت رسیدن به اهداف تعریف‌شده، مهربانه از همکاری افراد و کسب‌وکارها در راستای مسئولیت اجتماعی نیز آن‌ها بهره می‌برد. شما نیز اگر قصد انجام فعالیتی انسان دوستانه را دارید می‌توانید در مهربانه به آدرس mehrabane.ir پروژه ایجاد کنید و از مشارکت افراد دیگر در زمینه ایده خود بهره‌مند شوید همچنین به‌عنوان داوطلب با گروه مهربانه در فعالیت‌های نیکوکارانه همکاری نمایید‌.
کمک به دیگران و معرفی سایت مهربانه از جمله سلسله مقالاتی هستند که ما برای آشناییتان با خیریه های برتر تدوین نموده ایم . اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
امیدواریم که از مقاله کمک به دیگران و معرفی سایت مهربانه خوشتان آمده باشد .
کمک به دیگران و معرفی سایت مهربانه - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
کراودفاندینگ
۴ خیریه قم که برترین خیریه ها به حساب می آیند
کمک به دیگران