کمک به دیگران و مقاله ای در این مورد

فروردین
۱۸

کمک به دیگران و مقاله ای در این مورد

توسطalirastro |  

 

کمک به دیگران و مقاله ای در این مورد

 
کمک به دیگران و مقاله ای در این مورد - کمک به دیگران و مقاله ای در این مورد
 
نویسنده: فاطمه قدیری
محتوای سری بخش های کمک به دیگران و مقاله ای در این مورد یادداشت هایی است که انسانیت جوامع از آن شناخته می شوند و همواره این سوال مطرح است که تا به حال به چه کسانی و چند بار به دیگران کمک کرده ایم ؟
پدیده کودکان کار یکی از معضلات گریبان گیر اکثر شهرهای بزرگ در جهان معاصر است. عواملی چون نارسایی نهادهایی مانند خانواده و مدرسه، فقر اقتصادی کودکان کار ، ناتوانی آن‌ها در انطباق با شیوه‌های زندگی شهرهای بزرگ و آلودگی و آسیب‌زا بودن محلات حاشیه شهری از عوامل رشد این پدیده هستند که در شهرهای بزرگ کشور خودنمایی می‌کنند. کودکان کار بخشی از گروه بزرگ‌تر ” کودکان آسیب‌پذیر” هستند که ساعات طولانی از شبانه‌روز و گاه تمام وقت خود را به ‌قصد کار به‌صورت موقت یا دائمی و برای مدتی نامعلوم خارج از نهادهای اجتماعی حمایتی، مانند خانواده و مدرسه به سر می‌برند .
از انواع کارهایی که کودکان را بر آن می‌گماردند کار در کارخانه ، معدن ، روسپی‌گری ، کشاورزی ، کمک در کسب‌وکار والدین ، داشتن کسب‌وکار شخصی (مانند فروش غذا) یا کارهای نامتعارف مانند آوازه خوانی در خیابانها است که گاهی با تکدیگری همراه می شود.
بر اساس آمار سازمان جهانی کار (ILO)، سالانه ۱۲۰ میلیون کودک ۵ تا ۱۴ ساله در دنیا به جمع کودکان کار به‌صورت تمام‌وقت می‌پیوندند. ۶۱ درصد این کودکان در آسیا، ۳۲ درصد در آفریقا و ۷ درصد در آمریکای لاتین زندگی می‌کنند.
فاطمه قدیری در ادامه بخش کمک به دیگران و مقاله ای در این مورد می نویسد :
این معضلی است که نمی‌توان به‌راحتی از کنار آن گذشت زیرا ویرانگر زندگی سالم نسل‌های آینده خواهد شد، ازاین‌رو بنیادهایی به کمک و حمایت از این کودکان کار برخاسته و در زمینه‌های مختلف سعی در ایجاد سلامت در زندگی آنان دارند. یکی از این انجمن‌ها انجمن حمایت از کودکان کار است که به‌عنوان نهادی غیردولتی و غیرانتفاعی، از سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را باهدف کمک به کودکان در معرض آسیب و به‌ویژه کودکان کار آغاز نموده است و به‌صورت رایگان، خدمات آموزشی و حمایتی خود را ارائه می‌دهد. این مرکز اقدام به ارائه خدمات مددکاری و روانشناسی، خدمات تغذیه بهداشت و سلامت و خدمات آموزشی جهت کمک به کودکان در توانمندسازی، سوادآموزی، مهارت‌آموزی و بالا بردن عزت‌نفس آنان دارد و این را اصلی‌ترین فعالیت خود می‌داند.
در بخش کمک به دیگران و مقاله ای در این مورد سعی نمودیم تا شما را با بخشی از پتانسیل های نیازمند کمک آشنا سازیم .
اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
کمک به دیگران و مقاله ای در این مورد - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
چرا باید به دیگران کمک کنیم
معرفی خیرین اصفهان و فعالیت های انجام شده توسط آنها
معرفی ۲ خیریه در مشهد برای نیازمندان دارای کمک فوری