کمک به دیگران و نیازمندان

فروردین
۱۵

کمک به دیگران و نیازمندان

توسطalirastro |  

 

کمک به دیگران و نیازمندان

 
کمک به دیگران و نیازمندان - کمک به دیگران و نیازمندان
 
نویسنده: فاطمه قدیری
کمک به دیگران و نیازمندان از اصلی ترین معیارهای یک جامعه برتر جهانی است ، فعالیتی که این امکان را به همگان می دهد تا برترین انسان ها را در آن جامعه جهت کمک به دیگران و نیازمندان شناسایی نماییم .
از جمله خیریه هایی که در جهت کمک به دیگران و نیازمندان بسیار پرتلاش است آسایشگاه کهریزک است ، آسایشگاه خیریه کهریزک استان تهران مرکز نگهداری، آموزش و توان‌بخشی معلولین و سالمندان، بنیادی انسانی بر پایه نیات خیر غیردولتی، غیرانتفاعی و مردمی است. هدف اصلی در آسایشگاه خیریه کهریزک تنها نگهداری و کمک به ادامه حیات یک معلول یا سالمند نیست . بلکه کوشش بر این است که سالمندان و معلولان وابستگی به تخت نداشته باشند و با امید و توان یابی زنده بمانند و زندگی کنند. آسایشگاه معلولین و سالمندان کهریزک در اواخر سال ۱۳۵۱ به همت زنده‌یاد دکتر محمدرضا حکیم زاده در روستای کهریزک پایه‌گذاری شد. هم‌اکنون این مجموعه در غالب ۲۴ بخش مردان و زنان شامل بخش‌های قرنطینه، درمانی و پنج مجموعه (نارون، بنفشه، گل یاس’M.S’، ارغوان و شکوفه) نیازهای بهداشتی درمانی، توان‌بخشی، ورزشی، آموزشی و امور فرهنگی مددجویان را با همکاری نیکوکاران و کارکنان برآورده می‌نماید. اکنون ۱۰۹۰ معلول تحت پوشش خدمات این آسایشگاه در تهران و البرز هستند؛ علاوه بر آن ۱۵۰ بیمار ام‌اس نیز در هر دو استان نگهداری می‌شوند.
هزینه‌های احداث ساختمان‌ها و تأسیسات موجود، توسط افراد خیر و نیکوکار تأمین شده و بیش از ۶۵۰ نفر بانوی نیکوکار و ۲۵۰ نفر از آقایان خیر به‌طور مستمر و مستقیم و ۳۰۰۰ نفر به‌طور پراکنده و غیرمستقیم در داخل و خارج کشور به یاری مسئولان آسایشگاه می‌آیند. خدمات اعضای هیأت امنا و هیأت مدیره نیز به‌صورت داوطلبانه و افتخاری می‌باشد .
 
کمک به دیگران و نیازمندان - کمک به دیگران و نیازمندان 1
 
از مراکز تحت پوشش مؤسسه خیریه کهریزک علاوه بر آسایشگاه می‌توان به آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز، گروه بانوان نیکوکار استان تهران، انجمن بانوان نیکوکار کهریزک استان البرز و درمانگاه تخصصی و مرکز جراحی جوادالائمه (ع) اشاره نمود .
ازجمله اهداف این خیریه نگهداری درمان و توان‌بخشی از معلولان، سالمندان و بیماران مبتلا به ام.اس بی‌بضاعت، تأسیس و راه‌اندازی و تجهیز کلینیک، درمانگاه و بیمارستان به‌منظور ارائه خدمات پزشکی و درمانی به بیماران نیازمند، کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان حوادث ناشی از سیل و زلزله، آتش‌سوزی، جنگ و حوادث غیرمترقبه در حد امکان، برنامه‌ریزی و تشکیل گروه‌های نیکوکاری برای خدمت به مددجویان و جلب کمک‌های نقدی و غیر نقدی، تشکیل کلاس و دوره‌های آموزشی (ضمن خدمت) کارکنان در سطوح مختلف به‌منظور ارتقای سطح علمی آنان و خدمت به مددجویان و ارتقاء سطح سلامت معلولان ازنظر جسمانی، روانی است.
هزینه‌های جاری و پروژه‌های این موسسه از طریق کمک‎های نقدی و غیرنقدی افراد خیر و نیکوکار، درآمد حاصل از واگذاری املاک و اشیاء قیمتی توسط افراد خیر، پرداخت مبالغی جزئی از طرف تعداد معدودی خانواده‎های مددجویان در حد توانشان به‌عنوان کمک‌هزینه نگهداری و عمده‌ترین کمک‌های غیرمردمی از سوی سازمان بهزیستی و برخی از نهادهای بیمه‌گر در قبال معرفی سالمند و معلول با پرداخت مبالغی در قالب یارانه صورت می‌پذیرد. بالغ‌بر ۸۶% هزینه‌های آسایشگاه از محل هدایای انسان دوستانه مردم ۱۴% درصد مابقی شامل کمک‌های: سازمان بهزیستی، هلال‌احمر، کمیته امداد امام خمینی (ره)، نهاد ریاست جمهوری و سازمان‌های بیمه‌گر و…به‌صورت یارانه به موسسه پرداخت می‌شود.
اگر به دنبال کمک به دیگران و نیازمندان هستید ما به شما نسل جدید وب سایت حمایتی ملاتیما را معرفی می کنیم .
امیدواریم که از مقاله کمک به دیگران و نیازمندان خوشتان آمده باشد .
کمک به دیگران و نیازمندان - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
معرفی ۲ خیریه در مشهد برای نیازمندان دارای کمک فوری
معرفی ۴ خیریه مشهد که باید آنها را خوب بشناسید
۴ خیریه قم که برترین خیریه ها به حساب می آیند