کمک به دیگران و همنوعان

فروردین
۱۴

کمک به دیگران و همنوعان

توسطalirastro |  

 

کمک به دیگران و همنوعان

 
کمک به دیگران و همنوعان - کمک به دیگران و همنوعان  2
 
نویسنده: فاطمه قدیری
چقدر به فکر کمک به دیگران و همنوعان هستیم ؟ تا چه راه های کمک به دیگران و همنوعان را می دانیم ؟ بهترین روش برای کمک به دیگران کدام است ؟
کمیته امداد امام خمینی (ره) بر اساس اندیشه و تفکر دینی و فقهی حضرت امام خمینی (ره) و به دست ایشان با هویتی دینی و مردمی، جهادی، عام‌المنفعه و غیرانتفاعی تأسیس شد تا پیام‌آور فرهنگ احسان، ایثار، انفاق و نیکوکاری در جامعۀ اسلامی بوده و غیرت و کرامت انسانی را در حمایت از محرومان حفظ کند. تمرکز تمامی فعالیت‌های کمیته امداد امام بر محور امدادرسانی و حمایت از افراد و خانواده‌های نیازمند با تأکید بر حفظ کیان خانواده و کرامت و عزت‌نفس آنان، شناسایی نیازمندان و کوشش در جهت رفع فقر آنان، تکمیل و توسعه پوشش حمایتی زنان و کودکان بی‌سرپرست و یا با سرپرست ناتوان، سالمندان و از کار افتادگان نیازمند به‌عنوان اولویت نخست، حمایت برنامه‌ریزی‌شده از نیازمندان و ترویج فرهنگ کار بین افراد و خانواده‌های تحت پوشش با اولویت ایجاد اشتغال برای افراد مستعد و واجـد شرایط، ارائه خدمـات بهداشتی و درمانی ، توسعه بیمه‌ها و تأمین مسکن مورد نیاز محرومان
 
کمک به دیگران و همنوعان  - کمک به دیگران و همنوعان
 
با رویکرد بهبود سطح زندگی آنان، فراهم آوردن امکانات و زمینه رشد و اعتلای فرهنگی و اعتقادی و بروز خلاقیت و نوآوری در بین افراد تحت حمایت به‌ویژه نوجوانان و جوانان، گسترش فعالیت‌های علمی ـ تحقیقاتی، آماری و فناوری‌های جدید در خصوص شناخت عوامل فقر و محرومیت، شناسایی فقرا و روش‌های فقرزدایی در کشور و اثربخشی برنامه‌های حمایتی امداد، ترویج فرهنگ انفاق و ایثار و تقویت اعتماد مردمی به امداد امام به‌منظور جلب و توسعه مشارکت‌های مردمی در حمایت از محرومان جامعه، افزایش بازدهی، کارایی و توسعه خدمات حمایتی با بهینه‌سازی تشکیلات، تأمین و تربیت نیروی انسانی موردنیاز، اصلاح و بهبود روش‌ها، محاسبه هزینه واقعی خدمات و استفاده از فناوری‌های جدید اطلاعاتی استفاده از ظرفیت و امکانات سایر مؤسسات و دستگاه‌ها در انجام امور قابل‌واگذاری با رعایت سیاست ها و اولویت های امداد امام در راستای مقابله با فقر و اجرای طرح‌های فقرزدایی است. ازجمله طرح‌ها و خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) در حال حاضر می‌توان به طرح‌های زکات، همسفره، اکرام ایتام، محسنیـن، شوق زیارت، جشن رمضان، جشن نیکوکاری، جشن عاطـفه هـا، طرح مددجویی، طرح شهید رجایی، خدمات بیمه اجتماعی، خدمات وام قرض‌الحسنه، نوسـازی مسکن روستـایـی، خدمـات مددکـاری و مشاوره ، حمـایت از خـانـواده زنـدانـیـان و خدمـات جهیـزیه و هزیـنـه ازدواج اشاره نمود. به گفته رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اکنون ۵ میلیون نفر تحت پوشش مستقیم کمیته، ۲ میلیون نفر تحت پوشش بهزیستی و ۲ میلیون نفر نیز تحت پوشش خیریه‌ها و ۲ میلیون نفر هم افراد متفرقه هستند.
اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ما به شما نسل جدید وب سایت حمایتی ملاتیما را معرفی می کنیم .
امیدواریم که از مقاله کمک به دیگران و همنوعان خوشتان آمده باشد .
کمک به دیگران و همنوعان  - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
۸ خیریه که هر کدام بهترین خیریه مشهد به شمار می روند
بهترین خیریه در اصفهان کدام است؟ پاسخ سوال شما در این مقاله است
۹ روش بسیار آسان و قابل اعتماد برای کمک نقدی به خیریه