کمک به دیگران

فروردین
۰۹

کمک به دیگران

توسطalirastro |  

 

کمک به دیگران

 
کمک به دیگران  - کمک به دیگران  2
 
نویسنده: فاطمه قدیری
چرا باید به دیگران کمک کنیم ؟ این مقاله در مورد کمک به دیگران و راه های کمک به افراد نیازمند است ، پس همراه ما باشید با مطالبی بسیار مفید و کاربردی .
انسان به نیک روزی نمی رسد مگر اینکه برای خوشبختی دیگران نیز بکوشد .
در مواجهه با افراد دیگر معمولاً تا حدی متوجه وضعیت روحی شرایط مالی و یا مشکلاتی که با آن دست‌به‌گریبان هستند خواهیم شد. آیا می‌توان به‌راحتی از کنار آن‌ها گذشت و همه‌چیز را نادیده گرفت؟ آیا می‌توان ناراحتی و غمگینی آن ها را دید و در مشکلاتشان وا‌گذاشت. در چنین شرایطی احساسات انسانی برانگیخته‌شده و دست کمک به‌سوی نیازمندان دراز خواهد کرد. این حسی است که در نهاد انسان گذارده شده و کمتر کسی است که قادر باشد از کنار چنین شرایطی بی‌تفاوت عبور کند. کمک به دیگران و سهیم شدن در حل مشکلاتشان باعث افزایش عطوفت قلبی در وجود خود می‌شود، روابط افراد با یکدیگر را تحکیم نموده و جهان‌بینی انسان را دگرگون خواهد کرد؛ زیرا این گونه دنیا را از نگاه دیگران، با همه دردها، رنج‌ها و زیبایی‌های آنان نیز خواهد دید. حال کمی به خود بنگرید تا دریابید جزء کدام دسته از افراد هستید. آیا می‌توانید دیگر انسان‌ها را دوست داشته باشید، غم‌ها و رنج‌هایشان را درک کنید. قادر به دوست شدن با دیگران هستید.
 
کمک به دیگران  - کمک به دیگران  1
 
می‌توانید برای ذات و اصل وجودی دیگران احترام قائل باشید. اصلاً چقدر در میان اطرافیان خود فرد محبوبی هستید. با پاسخ به چنین سوا لاتی بیشتر می‌توانید خود را بشناسید و عیوب خود را برطرف سازید کمک به دیگران جزء خصایل نیکی است که خداوند در وجود آدمی به ودیعه نهاده است؛ اما این ما هستیم که می‌توانیم هر خصلتی را در وجود خود کم‌رنگ یا پررنگ سازیم و آن را تقویت نماییم. تحقیقات بسیاری نشان داده است که خصیصه کمک به دیگران حتی می‌تواند به طول عمر افراد نیکوکار بی انجامد و در عین اینکه این افراد سعی می‌کنند کیفیت زندگی دیگران را ارتقا بخشند باعث ارتقا کیفیت زندگی خویش می‌شوند. چه زیباست اگر سعی کنیم چنین خصلت زیبایی را در وجود خود تقویت نماییم.
آگاه باشید که خدا در هیچ جا، همچون آنجا پرستش نمی‌شود که انسان برای نیکی کردن به همنوعان خود گام برمی‌دارد.
اگر به دنبال کمک به دیگران هستید ، ما به شما سایت ملاتیما را معرفی می کنیم ، این سایت از یک تیم دانشجویی منسجم برای کمک به افراد نیازمند تشکیل شده است .
کمک به دیگران  - ملاتیما
 
مقالات مرتبط:
معرفی خیرین اصفهان و فعالیت های انجام شده توسط آنها
معرفی ۲ خیریه در مشهد برای نیازمندان دارای کمک فوری
معرفی ۴ خیریه مشهد که باید آنها را خوب بشناسید