۹ روش بسیار آسان و قابل اعتماد برای کمک نقدی به خیریه

اسفند
۱۳

۹ روش بسیار آسان و قابل اعتماد برای کمک نقدی به خیریه

توسطalirastro |  

 

کمک نقدی به خیریه

 
کمک نقدی به خیریه - کمک نقدی به خیریه
نویسنده : سمانه ملکی
با چه روش هایی می توان به خیریه ها کمک کرد؟ کمک نقدی به خیریه یکی از روش های کمک است و بنابر نوع فعالیتی که خیریه ها انجام می دهند، می توان کمک های متفاوتی به آنها ارائه داد.
خیریه ها نهادهای غیرانتفاعی و مردم نهادی هستند که با هدف برطرف کردن نیازهای مددجویان تاسیس می شوند و فعالیت می کنند . خیریه ها در زمینه های مختلف کار و فعالیت می کنند که مهمترین آنها عبارتند از خیریه درمانی ، خیریه زنان سرپرست خانوار ، خیریه آموزشی ، خیریه کارآفرینی ، خیریه ساخت و ساز و … که برای مطالعه ی کامل درباره ی این خیریه ها می توانید به مطالب و پست های مشابه در زمینه ی خیریه که در همین سایت ارائه شده است ، مانند چرا به دیگران کمک می کنیم؟ ، خیریه کمک به دانشجویان ،خیریه کاریابی ، خیریه کارآفرین و … مراجعه فرمایید.

کمک رسانی بر اساس نوع تخصص

اگر در رشته ی خاصی مهارت و تخصص دارید ، می توانید در کمک به یک خیریه از آن تخصص کمک بگیرید. اگر یک معلم موفق هستید در خیریه های آموزشی به تدریس رایگان و یا با قیمت بسیار پایین بپردازسد. اگر پزشک متخصص هستید می توانید ساعت خاصی را در یک روز هفته به بیماران خیریه های درمانی اختصاص دهید. اگر کارخانه و یا کارگاه تولیدی دارید ، می توانید با ایجاد فرصت کاری برای مددجویان خیریه های کاریابی ، بهترین کمک را به آنها ارائه دهید . بدون شک تخصص و مهارت افراد جامعه آن قدر زیاد است که بتواند بخش زیادی از نیاز متخصص در خیریه ها را بر طرف کند .

کمک رسانی غیر نقدی

کمک های غیر نقدی به اندازه ی کمک نقدی به خیریه مهم است و موجب بهتر شدن اوضاع در خیریه ها می شود . کمک به صورت لوازم بهداشتی، مواد غذایی و پوشاک برای خیریه های نگهداری از سالمندان و معلولین و یا خیریه سرپرست خانوار کمک بسیار بزرگی است .این کمک در بخش بیماران خاص که به تغذیه ی مناسب در طول درمان نیاز دارند نیز موثر است . لوازم تحریر ، انواع کتاب و بسته های آموزشی و کمک آموزشی ، کمک مناسبی برای خیریه های آموزشی محسوب می شود. در صورت بروز حوادث غیر مترقبه مانند زلزله و سیل که متاسفانه در کشور بارها شاهد آن بوده ایم ، کمک های غیر نقدی مردم ، بخش زیادی از نیازهای ضروری آسیب دیدگان را در اسرع وقت برطرف ساخته است . نمونه های زیادی از این کمک های غیر نقدی در خیریه های مختلف وجود دارد .

کمک نقدی به خیریه

این نوع کمک ، متداول ترین روش کمک به خیریه ها است و بسیاری از خیریه ها کمک نقدی به خیریه را به سایر روش ها ترجیح می دهند زیرا معتقدند خیریه بهتر می تواند نیازهای مورد تقاضای مددجویان را سازماندهی و برطرف کند . به همین منظور بیشتر تبلیغات خیریه ها به کمک های نقدی معطوف است و خیریه ها برای برطرف کردن منابع مالی مورد نیاز خود ، بر روی این کمک ها حساب ویژه ای باز می کنند. اما نکته ای که همواره از سمت کمک کنندگان مورد توجه قرار می گیرد، اعتماد به خیریه هاست که در بخش کمک نقدی این حساسیت بیشتر می شود و وظیفه ی خیریه است تا با شفاف سازی هزینه ها و درآمدهای خیریه ، این اعتماد را بین کمک کنندگان ایجاد کند تا در جذب کمک نقدی بیشتر ، موفق تر باشد. در هر صورت کمک نقدی به خیریه از روش های زیر امکان پذیر است :
 
کمک نقدی به خیریه - کمک نقدی به خیریه 4
 

  1. پرداخت حق عضویت : در این روش افراد عضوی از خیریه می شوند و با پرداخت حق عضویت به صورت ماهانه و یا سالانه ، کمک نقدی به خیریه می کنند. در این روش گزارش سالانه ای به اعضا از سمت خیریه ارائه می شود و گردش مالی خیریه در پایان دوره ی مالی منتشر می گردد.
  2. صندوق جمع آوری کمک نقدی : هر خیریه می تواند در اماکن پر رفت و آمد صندوق هایی تعبیه کند تا هر کسی که تمایل به کمک نقدی به خیریه دارد، به راحتی به این صندوق ها که نام خیریه ی مورد نظر بر روی آن ذکر شده است ، دسترسی داشته باشند.
  3. استفاده از همراه بانک : بسیاری از بانک ها در اپلیکیشن همراه بانک خود ، بخش کمک به خیریه را تعبیه کرده اند که کاربران این همراه بانک ها می توانند در صورت نیاز از این امکان برای کمک نقدی به خیریه استفاده کنند.
  4. آپ : اپلیشکیشن های آپ که بر روی تلفن همراه نصب می شوند ، در کنار امکاناتی که به کاربران ارائه می دهند، امکان کمک به خیریه ها را نیز فراهم می کند.
  5. اپلیکیشن نیکوکار : این اپلیکیشن برای شفاف سازی و راحت تر کردن کمک نقدی به خیریه طراحی شده است . برای مشاهده ی ویدئوی آموزشی این اپلیکیشن به لینک مراجعه نمایید.
  6. برخی خیریه ها مانند بهنام دهش پور ، اپلیکیشن مخصوص به خود را دارند که می توانید برای دسترسی به این اپلیکیشن به لینک مراجعه کنید.
  7. با پیش شماره #۷۲۰* می توانید به بیش از ۱۰ خیریه کمک کنید . این کدهای دستوری برای خیریه های مختلف متفاوت است. برای مثال محک کدهای زیر را ارائه کرده است:


کد ۱:
  #۲۳۵۴۰*۷۳۳*                       

کد ۲:  #۲۳۵۴۰*۷۸۰*                       

کد ۳:  #۲۳۵۴۰*۷۲۴*                       

کد ۴:  #۳*۶*۷۲۰*  

یا کد  #۱۸*۷*۷۳۳* مربوط به خیریه بهنام دهش پور است.

  1. پرداخت نقدی به حساب خیریه ها : خیریه ها برای جذب کمک نقدی به خیریه شماره حساب هایی را اعلام می کند. برای مثال موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک شماره حساب های زیر را برای کمک به خیریه اعلام کرده است:
سپهجاری طلایی۱۳۵۱۸۰۰۰۸۷۲۰۱IR930150000001351800087201
صادراتسپهر۰۱۰۴۴۴۰۴۴۴۰۰۰IR890190000000104440444000
کارآفرینسپرده۲۴۰۰۴۰۲۰۶۴۶۰۶IR950530000002400402064606
ملیسپرده۰۲۰۵۵۱۱۲۸۰۰۰۸IR180170000000205511280008
تجارتسپرده۲۱۶۶۵۲۳۹۸IR650180000000000216652398

یا شماره حساب های زیر مربوط به خیریه بهنام دهش پور است.

نقدی(دارو و درمان، سایر هزینه ها ، تغذیه و …) ملی۶۰۳۷-۹۹۱۱-۹۹۵۱-۲۴۷۰

نقدی(دارو و درمان، سایر هزینه ها ، تغذیه و …) ملت۶۱۰۴-۳۳۷۹-۰۴۲۸-۹۴۹۱
آسایشگاه خیریه کهریزک که  مرکز نگهداری، آموزش و توانبخشی معلولان و سالمندان است  شماره حساب جاری ۰۱۰۰۰۰۶۷۴۶۰۰۲بانک پارسیان را برای دریافت کمک نقدی معرفی کرده است .

شماره حساب کمک به جمعیت امام علی بانک ملت به نام جمعیت امام علی(ع)

شماره حساب: ۶۹۷۴۰۵۸۶۴۱

شماره کارت: ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۱۳۰۸

شبا: IR590120020000006974058641 است.

تقریبا تمام خیریه های معتبر دارای وب سایت و درگاه پرداخت اینترنتی هستند که با مراجعه به وب سایت آنها به راحتی می توانید به این درگاهها دسترسی پیدا کنید که مهمترین آنها را معرفی می کنیم. برای کمک به سازمان بهزیستی کشور به لینک ، بنیاد کودک که به دانش آموزان نیازمند کمک می کند ، به لینک ، موسسه خیریه اشرف الانبیاء به لینک مراجعه کنید. برای دسترسی به وب سایت خیریه مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید.

ملاتیما

کمک نقدی به خیریه - ملاتیما
ملاتیما ، استارتاپی دانشجویی برای حمایت از خیریه های نوآور و هنرمندان است ، ما با کمک دانشجویان از خیریه هایی که به کودکان کار آموزش تحصیلی و مهارتی می دهند حمایت می نماییم ، تا زمان نوشته شدن این مقاله بیش از ۱۰۰۰ تراکنش مالی در سایت انجام شده است.
امیدواریم پست کمک نقدی به خیریه مورد قبول شما قرار گرفته باشد.
 
مقالات مرتبط:
۱۱ خیریه کمک به دانشجویان جهت حمایت از تحصیل و برنامه های هنری
۸ خیریه کارآفرین برتر ایران
خیریه کاریابی