گلدان فانتزی

اسفند
۰۴

گلدان فانتزی

توسطalirastro |  

 
گلدان فانتزی
 
 گلدان فانتزی - گلدان فانتزی
 
در این مقاله می خواهیم انواع گلدان فانتزی را به شما عزیزان معرفی نماییم ، همه ی ما در منازل خود اشکال مختلف گلدان را استفاده میکنیم ، برای قرار دادن گل هایی که هدیه گرفتیم یا برای زیبایی درختچه هایی با ابعاد مختلف را نگه میداریم . گیاهان منظره ی بسیار زیبایی را ایجاد میکنند و یک محیط مثبت و پرانرژی را بوجود می آورند . ولی به همان اندازه داشتن یک گلدان زیبا ، متناسب با دکور منزل ، یا مصالح موجود در دسترس ما هم مهم میباشد .
در این مطلب شما را با نمونه هایی از گلدان های فانتزی ، زیبا که با مصالح مختلف درست میشوند آشنا میکنیم .
 
گلدان های نقاشی شده
 
 گلدان فانتزی - گلدان های نقاشی شده
 
راحت ترین روش برای زیبا کردن گلدان ها ، رنگ کردن آنهاست … شما میتوانید با توجه به سلیقه خود ، رنگ های متناسب و همخوان تهیه کنید و گلدانتان را رنگ کنید یا روی آن نقاشی بکشید .
یا اینکه گلدان خود را برعکس روی یک مقوا یا کیسه بگذارید ، و از بالا به پایین روی آن چند رنگ مختلف بریزید ، بعد از خشک شدن ، یک گلدان رنگارنگ و زیبا خواهید داشت .
 
گلدان با تزیین کاشی
 
 گلدان فانتزی - گلدان با تزیین کاشی
 
یکی دیگر از انواع گلدان فانتزی ، گلدان با تزئینات کاشی ، سنگ و … میباشد . کافی است چند رنگ کاشی ، آینه ، سنگ های رنگی یا زینتی و …. را جمع کنید و به ترتیب روی گلدان خود بچسبانید . میتوانید بجای سنگ و کاشی از صدف و گوش ماهی استفاده کنید و طرح هایی مانند دریا ، گل و … روی گلدان خود ایجاد کنید . بدین ترتیب یک منظره ی زیبا از طبیعت برای خود ساخته اید . میتوانید از کلاژ هم استفاده کنید و چیزهایی مانند گل های مصنوعی ، تور ، کنف را روی گلدان خود بچسبانید .
 
ساخت گلدان های فانتزی کوچک
 
 گلدان فانتزی - ساخت گلدان های فانتزی کوچک
 
شما میتوانید از ظرف نوشابه های قوطی ای استفاده کنید و یک گلدان بسیار زیبا برای خود بسازید . کافیست از بغل در وسط جعبه نوشابه بریدگی ایجاد کنید و کف ظرف نوشابه خاک ریخته و گل خود را بکارید . البته لازم به ذکر است که ظرف نوشابه های قوطی بعد از بریده شدن بسیار تیز میشود ، برای جلوگیری از آسیب دیدن ، بهتر است با نوک اَمبر دست یا دم باریک ، لبه های بریده شده را در حد چند میلیمتر به سمت داخل خم کنید . یا اگر توانایی این کار را ندارید ، با چسب حرارتی ، یک لایه دورتا دور ناحیه بریده شده چسب بزنید تا مثل یک لایه محافظ لاستیکی برای شما عمل کند . از دستگیره بالای ظرف نوشابه هم میتوانید بعنوان آویز استفاده کنید ، یک تکه کاموا یا کنف از آن رد کنید و گلدان خود را به مکانی که دلتان میخواهد آویزان کنید . این یک نمونه از ترشح ذوق برای ساخت گلدان فانتزی است .
 
ساخت گلدان با استفاده از گلدان های شکسته
 
 گلدان فانتزی - ساخت گلدان با استفاده از گلدان های شکسته
 
خیلی وقت ها پیش می آید که کوزه یا گلدان های ما شکسته شوند ، در این مواقع نیاز نیست حتما گلدان شکسته را دور بیندازید ، میتوانید با استفاده از تکه های کوچکتر شکسته شده یک شکل جالب برای داخل گلدان درست کنید ، مثلا چند تکه کاشی را مانند پله داخل خاک فرو کنید و روی هر کدام یا در فواصل پله ها بذر بکارید ، این باعث میشود بعد از رشد بذر ها ، گلدان شما چند طبقه به نظر بیاید . میتوانید از اشیاء فانتزی هم در گلدان خود استفاده کنید و بدین ترتیب یک دنیای کوچک برای خود خلق کنید .
شما دوست دارید از کدام روش برای زیبا کردن و ساخت گلدان فانتزی خود استفاده کنید؟
اگر به کارهای هنری علاقه مند هستید ، دعوت می کنیم از شما تا از سایت ملاتیما یکی از بزرگترین سایت های هنری ایران بازدید نمایید .
 گلدان فانتزی - ملاتیما
 
نمایشگاه صنایع دستی
خرید صنایع دستی
فروشگاه صنایع دستی
حراجی اینترنتی
هنر دستی در خانه