۸ خیریه کارآفرین برتر ایران

بهمن
۳۰

۸ خیریه کارآفرین برتر ایران

توسطalirastro |  

 

خیریه کارآفرین

 
خیریه کارآفرین - خیریه کارآفرین
نویسنده : سمانه ملکی
بدون شک کارآفرینی بزرگترین دغدغه ی امروز جامعه ی ما برای ایجاد اشتغال و کاهش بی کاری است. در ایران خیریه هایی با عنوان خیریه کارآفرین تاسیس شده و مشغول به کار هستند . هدف این خیریه ها کمک به ایجاد اشتغال و کاهش نیروی بیکار جامعه است . در این پست به خیریه کارآفرین و چند نمونه ی مهم و موفق آن در کشور می پردازیم .
قبل از هر چیز بهتر است تعریف دقیقی از کارآفرین داشته باشیم ؛ کارآفرین کسی است که با هدف ایجاد اشتغال ، به ایجاد و توسعه ی یک تجارت می پردازد. با خلاقیت ، آینده نگری و قدرت ریسکی که دارد به یک سرمایه گذاری جدیدی دست می زند که سرمایه ی آن ، سرمایه فیزیکی و انسانی لازم برای شروع یک تجارت جدید است و یکی از اهداف مهم او از این خیریه کارآفرین ، خلق ثروت است. این افراد معمولا افراد پیشرویی هستند که گاه به تخریب خلاقانه برای ایجاد یک فرم جدید دست می زنند. در واقع یک کارآفرین علاوه بر اینکه رهبر و مدیر یک مجموعه ی تجاری است ، نسبت به یک مدیر عادی ، قدرت خطر پذیری و آینده نگری بیشتری دارد و یک فرد پیشرو محسوب می شود که احتمال شکست در کار را به جان می خرد در حالی که یک مدیر عادی حتی اگر حرفه ای هم باشد، تنها اجرا کننده است.
خیریه هم تعریف مشخصی دارد که در پست خیریه کار به طور کامل تعریف و بررسی کردیم . خیریه در ولقع نهادی است معمولا غیرانتفاعی که به منظور انجام امور خیر تاسیس می شود و هدفش رفع نیازهای مالی و غیرمالی افراد نیازمند به کمک است . در ایران خیریه کارآفرین برای احقاق هدفهای زیر ثبت ، تاسیس و مشغول به کار شده است :

خیریه کارآفرین - خیریه کارآفرین 1
ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بی کاری که بزرگترین دغدغه در جامعه ی امروز ما است.
افزایش اعتماد به نفس در جامعه . بدون شک بی نیازی مادی افراد جامعه نقش بسزایی در اعتماد به نفس آنها دارد.
کاهش فقر و پیامدهای ناشی از آن و در نتیجه کنترل بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی.
اعطا تسهیلات به پروژه‌ها و کسب ‌و کارها. مهمترین مشکل برای صاحبان کسب و کار ، تامین منابع مالی آن است .
راه اندازی مشاغل مختلف که مهمترین وظیفه خیریه کارآفرین است.
اشتغال زایی در نقاط محروم و دور افتاده که در نتیجه ی آن مهاجرت به شهرها کاهش پیدا خواهد کرد و نقاط دورافتاده کشور رونق اقتصادی پیدا خواهند کرد.
سرمایه گذاری برای توسعه تجارت و کسب ‌و کار. توسعه ی هر تجارتی ، فرصت های شغلی زیادی ایجاد خواهد کرد.
حمایت از زنان سرپرست خانوار که حمایت از این قشر یعنی حمایت از سلامت خانواده و جامعه.
حمایت از صاحبان طرح و ایده. طرح و ایده ی جدید بدون حمایت مالی و ارائه ی مشاوره و راهکار برای ثبت و اجرا شدن آن ، بی فایده است.
اعطا تسهیلات به دارندگان مدارک فنی حرفه‌ای و مدارک معتبر و مرتبط. افراد زیادی در جامعه در نهادهای مختلف ، اقدام به گذراندن دوره های آموزشی و کسب مهارت کرده اند که با دریافت تسهیلات می توانند مشاغل کوچک و یا کارگاههای کوچک ایجاد کنند .
ایجاد کارآفرینی .

فهرست موسسات خیریه

رفع مشکلات مالی شرکت‌ها و تجارت های نیازمند سرمایه. کارخانه ها و تولیدی هایی که بت مشکل مالی برخورد می کنند ، در صورت عدم حمایت با تعطیلی و بی کاری حجم زیادی از کارکنان مواجه خواهد شد.
ارائه ی مشاوره های مالی و بازریابی به کسب ‌وکارهای نیازمند. در بسیاری از موارد ارائه ی یک مشاوره ی مناسب ، می تواند رونق زیادی ایجاد کرده و گام مهمی به سوی پیشرفت برای یک کسب و کار باشد.
جذب و جمع آوری سرمایه های راکد.
آموزش مهارت های لازم جهت خودکفایی.
فروش سهام و پرداخت سود مشارکت به سهامداران.
حمایت از ایده های نو و شرکت های دانش بنیان.
از مهمترین انواع خیریه کارآفرین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خیریه کارآفرین - خیریه کارآفرین 2

خیریه کارآفرین تهران

آدرس: تهران – همت غرب – بلوار سردار جنگل – نبش مخبری – پلاک ۹۳ تلفن : ۸۸۷۷۷۰۴۲

موسسه خیریه کارآفرینی آرا شمیران

این موسسه به هدف ایجاد اشتغال برای جوانان ۱۸ تا ۲۸ که برای اجرای ایده ی خود توان مالی کافی ندارند ، تاسیس شده و به آموزش مهارت های لازم حین کار می پردازد تا جوانان بتوانند ایده های خود را بعد از فراهم شدن سرمایه ی لازم و آموزش دیدن مهارت های کافی به فرصت هایی طلایی در زندگی خود تبدیل کنند . برای مطالعه ی اهداف و شرایط این خیریه کارآفرین می توانید به خیریه آرا رجوع کنید .

موسسه خیریه پیوند گل نرگس

این خیریه کارآفرینعلاوه به فعالیت در بخش های دیگر ، در بخش کارآفرینی نیز فعالیت دارد و زنان سرپرست خانوار را تحت پوشش قرار می دهد.

موسسه خیریه کارآفرین باقر العلوم علیه السلام – اصفهان

این خیریه از ۹۰ نفر هیئت امنا و هیئت مدیره تشکیل شده است که در ۴ گروه خدماتی ، بازرگانی ، تولیدی و حمایتی مشغول به کار است تا به اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت تصویب شده در این خیریه دست یابد . موسسه عام المنفعه ترویج سلامت طب الصادق (ع) از زیر شاخه های این خیریه کارآفرین محسوب می شود .
آدرس: اصفهان – خیابان هشت بهشت شرقی – حرم امامزاده شاهزید – مجمع خیرین کارآفرین باقرالعلوم(ع) تلفن: ۸۱۵۷۶۱۶۳۳۳
در کنار خیریه کارآفرین، صندوق کارآفرینی تاسیس شده اند که در کنار این خیریه ها و با هدف جذب سرمایه مشغول به کار هستند. مهمترین آنها عبارتند از:

صندوق سرمایه‌گذاری کارآفرینی

این مرکز به جذب و تجمیع سرمایه‌های راکد و حمایت از شرکت های دانش بنیان می پردازد.

صندوق کارآفرینی امید

که هدفش حمایت از کسب و کارهای کوچک و مناطق محروم کشور است.
همچنین سایت مجمع خیرین کارآفرین کشور آخرین اخبار درباره ی خیریه کارآفرین را در اختیار شما قرار می دهد.
هر چند این نهادها عموما مردم نهاد هستند اما به حمایت هر چه بیشتر دولت نیازمند است . مدیر توانمند سازی صندوق کارافرینی در ۱۳۹۵ اعلام کرده است برای حمایت از خیریه کارآفرین ، تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.

ملاتیما

سایت ملاتیما ، سایتی برای حمایت از افراد دارای ایده های کارآفرینی می باشد ، در ملاتیما شما ایده خود را قرار می دهید و مردم از ایده شما برای تجاری سازی و یا فروش محصولتان حمایت می نمایند ، در واقع این سایت نسل جدیدی از خیریه های کارآفرین می باشد.
منابع:
khairieh
irmovafagh
k-karafarin
karafariniomid

مقالات مرتبط:
خیریه کاریابی
لیست موسسات خیریه